www.lubelskatablica.pl

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Osób online:19 | KATEGORIE:69 | LOKALIZACJE:217 | Ogłoszeń:1733

Powiadom znajomego

Wiadomość
Twoje imię
E-mail
E-mail znajomego
Kod
Wpisz kod widoczny wyżej
 
 

Formularz kontaktowy

Wiadomość
Twoje imię
E-mail
Kod
Wpisz kod widoczny wyżej
 
 
Szukaj
 Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Linki sponsorowane

 

Promowane

 

Polecamy


 
 
Główna >> Poprzednia strona >> Szczegóły ogłoszenia Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Lublin Tel. 605-920-522

Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Lublin Tel. 605-920-522


 PDF
Telefon: 605-920-522

Rodzaj: Oferuję

Tagi:     
 
WWW

Miasto/a:
 Lublin
 Powiat lubelski (bez Lublina)
 Powiat zamojski
Charakterystyka energetyczna Lublin - województwo Lubelskie

Charakterystyka energetyczna stanowi obecnie integralną część projektu architektoniczno-budowlanego, a obowiązek dołączenia jej do projektu wynika z art. 20 ust. 3 pkt 2 ustawy Prawo budowlane. Zwolnione z obowiązku dołączenia charakterystyki energetycznej budynku są projekty niewielkich obiektów gospodarczych, inwentarskich i składowych. Obecnie, w związku z niedawnymi zmianami w Rozporządzeniu w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego charakterystyka energetyczna wymagana jest również w projektach budynków jednorodzinnych.
Projektowana charakterystyka energetyczna wykonywana jest dla budynków nowo projektowanych lub przebudowywanych i dołącza się ją do projektu z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Głównym celem sporządzania projektowanej charakterystyki energetycznej jest stwierdzenie, że przyjęte w projekcie rozwiązania spełniają wymagania obowiązujących przepisów oraz zasad oszczędnego gospodarowania energią.
Kto może sprządzać projektowaną charakterystykę energetyczną
Projektowana Charakterystyka Energetyczna jest częścią składową projektu, zatem wykonuje ją Projektant lub na jego zlecenie osoba / firma posiadająca doświadczenie w prowadzeniu obliczeń charakterystyki energetycznej. Osoby posiadające uprawnienia do sporządzania Świadectw Charakterystyki Energetycznej Budynków, które ukończyły kurs lub studia podyplomowe z zakresu charakterystyki energetycznej nie posiadają uprawnień do sporządzania Projektowanej Charakterystyki Energetycznej.

Do każdej projektowanej charakterystyki energetycznej budynku dołączana jest analiza możliwości racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło.

Kontakt:
biuro@cartex.biz.pl
http://www.cartex.biz.pl
Tel. 605-920-522
Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Lublin Tel. 605-920-522
Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Lublin Tel. 605-920-522
 

Reklama

 
Podziel się

Delicious  Facebook  Technorati  Digg  Google 
 

Regulamin | Polityka prywatności | Polityka cookies | Patnerzy
Copyright © 2010 - 2010 lubelskatablica.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.